Jdi na obsah Jdi na menu
 


Můj první fotoaparát (i když vlastně nebyl tak úplně můj, ale spíš bráchův:-)) byl kompaktní Canon Powershot A75. S 3,2Mpx CCD snímačem, 3x zoomem, plně manuálním režimem se jednalo o poměrně dobře vybavený a na svou dobu výborný fotoaparát.

Časem však přestával stačit i začal jsem pošilhávat po něčem “profesionálnějším“. Po dlouhém rozhodování byl vybrán Nikon D70 se seťákem 18-70 a s Nikkorem 50 F/1,4. Jednalo se o vynikající pracovní nástroje a nebýt nějakého neznámého poberty na Slovenských horách, který si fotoaparát přivlastnil, jsem majitelem této D70 dodnes. Po této nepříjemnosti přišla další D70, které po velmi intenzivním používání „odešla“ závěrka. Proto v roce 2008 přišel „Ježíšek“ s mým současným fotoaparátem-Nikonem D90. Který má větší hledáček, větší displej, rychlejší sériové snímání, nový CMOS čip...


Léto 2009 bylo ve znamení makrofotografie. Byl jsem poctěn důvěrou a ze školy,kde jsem v té době studoval(Střední odborná škola potravinářská a služeb v Brně) mi byl zapůjčen objektiv 50 F/1,8 a mezikroužky na makro. Výsledky mého“nadšení“ pro makrofotky si můžete prohlédnout v sekci galerie.